Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?

Güzel bahçelerin sırrı her zaman güzel çiçekler, güzel bir peyzaj çalışmasında değildir. Aynı zamanda da iyi bir bahçe bakımı çalışması yapılmalıdır. Bahçe bakımı çalışmaları belirli periyotlarda yapıldığında göz alıcı sonuçlar verir. Bahçe bakımı emek, sabır ve özen isteyen bir iştir. Bazı kimseler bahçe çalışması yapmaktan oldukça keyif alırken bazıları ise bu işleri yorucu bulabilir. Bu gibi durumlarda özel peyzaj firmalarından bahçe bakımı hizmeti almak yerinde bir karar olacaktır. Hem emek sarf etmeden hem de içinizi açan, gözlerinizi baktıkça kamaştıran bahçelere sahip olmak için iyi bir peyzaj mimarı ve bahçıvan ile çalışmalısınız.

Bahçe bakımı belirttiğimiz üzere belirli periyotlarda yapılmalıdır. Ancak her zaman dalları budamak ya da çim ekimi yapmak daha uzun aralıklarla yapılması gereken işlerdir. Bahçelerde yapılacak ilk işlemler öncelikle bahçede biriken, çöpleri, ağaçlardan dökülen yaprakları (eğer sonbahar ayında iseniz), ölmüş ya da kurumuş çiçekleri temizlemekle başlar. Ardından da ağaçlarınızı özel ekipmanlarla budamalı ve onlara güzel ve derli toplu şekiller vermelisiniz.

Bahçelere renk katan ve her biri birbirinden güzel olan çiçekleri unutmamak gerek. Çiçekleriniz bahçelerinizi renklendiren, güzel görünmesini sağlayan küçük ancak oldukça önemli bitkilerdir. Renk seçimleri ile, dizayn edilişleri ile her biri farklı bir kombinasyon oluşturabilir. Bahçe düzenlemesi gibi işlemler yaparken her seferinde değişiklikler yapabilir böylelikle değişik ve güzel bahçelere sahip olabilirsiniz.

Kış ayları bitkiler için yorucu ve zorlu geçer. Bahçelerin tesviyesi bozulmuş olabilir ve bu da çimlerin üzerinde çöküntülere, çamurlanmalara, çimlerin ölmesine sebep olabilir. Bakım çalışmalarında çimlerin yeri de büyük öneme sahiptir. Çimler bol suyu sevdikleri gibi hassas bitkilerdir. Kışla birlikte hasara uğramış alanlarda parça parça hazır çim ekimi de yaparak çim alanlarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bu işlemler tecrübe ve bilgi gerektiren işlemlerdir. İyi bir şekilde ve bilinçli olarak yapılmadığında ise daha kötü sonuçları doğurabilir. Bu yüzden profesyonel bir destek almak sizler için çok daha çözüm odaklı bir seçim olacaktır.

Bahçe Bakımı | Yiğit Çevre Mühendisliği

Firmamız 15 yılı aşkın bir süredir bahçe bakımı, peyzaj ve rulo çim hizmetleri konusunda hem kurumsal hem de bireysel çözümler sunmaktadır. Dünyaca ünlü markalarla çalışmış olduğumuz gibi, Türkiye çapında da yer edinmiş pek çok firmanın peyzaj çalışmaları firmamız tarafından yürütülmektedir. Sizler de bu ailenin güzel bir parçası olmak istiyorsanız ya da bizler hakkında daha detaylı bir bilgiye sahip olmak istiyorsanız, iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden bizlere hızlıca ulaşabilirsiniz.

Adınız Soyadınız (gerekli)

İletişim Numaranız (gerekli)

E-posta adresiniz (gerekli)

Konu

İletiniz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s